Що потрібно знати про домашнє насильство і куди звернутись у разі потрапляння у ситуацію домашнього насильства

Домашнє насилля стало одною з ключових соціальних проблем в Україні. Порушення прав жінок та дітей лише “вершина айсберга”, що призводять до ризику життя та здоров’я останнім часом набувають небачених масштбів.
Варто пам’ятати, що насилля в сім’ї має різні форми включно із використанням психологічного, економічного та сексуального тиску. Щоправда, застосування фізичного насилля в очах суспільства має більшу загрозу.
Щоб протидіяти домашньому насиллю в сім’ї та позбутися його наслідків, варто розглядати проблему як “дві сторони однієї монети”. Тобто повинен бути комплексний підхід, включаючи правову та психологічну допомогу.



Поліція
До повноважень поліції, в т. ч., входить виявлення фактів домашнього насильства та своєчасне реагування на них, прийом і розгляд заяв та повідомлень про вчинення домашнього насильства, вжиття заходів для його припинення та надання допомоги постраждалим особам з урахуванням результатів оцінки ризиків, інформування постраждалих осіб про їхні права, заходи і соціальні послуги, якими вони можуть скористатись, винесення термінових заборонних приписів щодо кривдників, взяття на профілактичний облік кривдників та проведення з ними профілактичної роботи, здійснення контролю за виконанням кривдниками спеціальних заходів протидії домашньому насильству протягом строку їх дії, взаємодія з іншими суб’єктами протидії насильству.  

Спеціалізовані заклади для осіб, постраждалих від домашнього насильства і насильства за ознакою статі, які потребують цілодобового перебування у безпечних умовах з комплексом соціально-психологічних і правових послуг. Перенаправити у притулок можуть уповноважений підрозділ органу Національної поліції, структурний підрозділ у справах сім’ї місцевої держадміністрації або органу місцевого самоврядування, центр соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді, мобільна бригада соціально-психологічної допомоги постраждалим особам.


Спеціалізовані «гарячі лінії», що надають інформаційні, соціально-психологічні та правові телефонні консультації особами, які постраждали від ґендерно зумовленого й домашнього насильства:

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми і гендерної дискримінації
0-800-500-335 зі стаціонарного або 116 123 з мобільного (цілодобово, анонімно)

Національна дитяча «гаряча лінія» з питань запобігання насильства в сім’ї та захисту прав дітей
0-800-500-225 зі стаціонарного або 772 з мобільного (пн-пт з 12.00 до 20.00, сб з 12.00 до 16.00)


ПРАВОВА ТА ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА

Згідно із статтею 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. До неї входять захист здійснення представництва інтересів осіб в судах та інших державних органах, складення документів процесуального характеру, захист.

«Гаряча лінія» центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги:
0-800-213-103 (цілодобово)


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як вберегтися від домашнього насильства і чому не слід пробачати кривдника